Emek Bilgisayar

Hizmetlerimiz

Tüm dünyada kabul görmüş Profesyonel cihaz ve yazılımlar ile Veri Kurtarma Hizmetlerini Türkiye de sağlamaktayız.

Hard disk, bilgisayardaki kalıcı veri depolama birimidir. Çoğu kullanıcı için hard disk, bir bilgisayarın en önemli ancak en bilinmeyen parçasıdır ve aynı zamanda bilgisayardaki en hassas yapılardan biridir. Kullanıcılar yeterli bilgiye sahip olmadığında veya teknik nedenlerden dolayı hard disk arızasıyla karşılaşabilir. Bu durum ise sizin için önemli veri kayıplarına neden olabilir. Ancak, çeşitli hard disk veri kurtarma yöntemleri ile sorununuz halledilebilir.

Veri kurtarma işlemi profesyonel tecrübe ister

Veri kurtarma işlemi profesyonel tecrübe ister

Hard disk neden arızalanır? Bilgisayarınıza virüs bulaşması, ani voltaj değişimleri ve çoğunlukla fiziksel darbeler sonucu hard diskiniz bozulabilir. Hard diskte oluşabilecek bad sector diye tabir edilen bozuk bölümler zaman geçtikçe yayılarak hard diskinizi işlevsiz bırakabilir. Çok sık karşılaşılan durumlardan biri ise, kullanıcının özellikle bilgisayar açıkken hard diskin darbe almasına yol açacak hareketler yapmasıdır. Bunun sonucunda hard diske kalıcı olarak zarar verebilirsiniz. Elektrik akımının ani değişimlerinden dolayı da hard disk yanabilmektedir. Böyle bir durumda eğer verilerinizi önceden yedeklememişseniz büyük zarara uğrayabilirsiniz.

Hard disk veri kurtarma işlemi nasıl yapılır? Öncelikle hard diskin çalışabilir durumda olup olmadığı kontrol edilir. Eğer çalışabilir durumda ise veri kurtarma yapılabilir. Ancak eğer hard disk herhangi bir darbe ve ya voltaj değişimi sonucu hasar görmüşse önce çalışır hale getirilmesi gerekir. Bunun için bozulan parça değiştirilerek veri kurtarma işlemi yapılabilir. Uygun programlar ile sizin için önemli olan verilerin kurtarılması mümkündür.

Kullanıcılar bu durumlarda ne yapmalıdır? En başında bu tür problemler yaşamamak açısından ön bilgi sağlayarak dikkatli ve düzgün bir bilgisayar kullanıcısı olmak gerekir. Daha sonra verilerinizi bilgisayarınızın haricinde en az bir yere daha aktarmak (yedekleme) gerekir. Bu RAID sistemleri ile yapılabilir. Eğer hard diskiniz bozulmuş ise konusunda uzman kişilerle irtibata geçerek sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Önemli verilerinizin bulunduğu Hard Diskiniz de bir sorun oluştuğunda ve verilerinize ulaşamadığınız da bu durum çok can sıkıcı bir hal alabilir. Tekniknokta bu durumlarda profesyonel laboratuvar imkanları ile önemli verilerinizin size geri kazandırılması için gerekli hizmeti vermektedir.

Problemli veya arızalı diski hala kullanmaya çalışmamalı ve üzerinde denemeler yapmamalısınız.Bir çok Bilişim uzmanı ,Bilgisayar servisi ve tecrübesiz Data Kurtarma görünümlü servisler arızalı diskler üzerinde yanlış uygulamalar yaparak problemi geri dönüşü olmayan bir hale getirmektedirler.Bilgileriniz sizin için değerliyse lütfen cihazınızı uzman kişilere teslim ediniz.
Tekniknokta çağrı merkezimizi arıyabilir konu hakkında uzman mühendisimizden yardım alabilir ve isterseniz ücretsiz danışmanlık ve Ücretsiz analiz hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Max 2 gün süren Ücretsiz analiz hizmetimiz ile cihazınızı inceliyor ve size ücretsiz bilgi veriyoruz.

Bilgisayarınızdaki, harici diskinizdeki veya sunucunuzdaki verilerinize ulaşamıyorsanız , birçok problem sınıfında TeknikNokta verilerinize tekrar ulaşmanız için size yardımcı olabilir.

Tekniknokta Veri Kurtarma Laboratuvarları

Tekniknokta laboratuvarları iso 100 standardında tozsuz ve anti-statik materyaller ile oluşturduğumuz çalışma ortamımız dır.Laboratuvarımızda Okuyucu kafa değişimleri, Motor problemleri ve plak değişimleri gibi uzmanlık ve tecrübe gerektiren çalışmalar konusunda uzman teknik takımımız ile titizlikle yapılabilmektedir.

Harddisk kurtarma labaratuvarı ile Tekniknokta

Harddisk kurtarma labaratuvarı ile Tekniknokta

Laboratuvarımızda aynı zamanda konusunda uzman Elektronik Mühendislerimiz ile elektronik kart onarımları ve hasarlı kontrol kart problem çözümü sağlamaktayız.
Laboratuvarımızda donanımsal imaj alma cihazları ve donanımsal firmware tabanlı onarım teknolojimiz ile profesyonel ve eksiksiz kurtarım çalışmaları yapabilmekteyiz.
Tekniknokta laboratuvarlarında yapılan yüksek maliyetli yatırımların amacı alacağınız veri kurtarma hizmetinin hızlı , güvenilir ve profesyonel olmasını sağlamaktır.

Diklerinizdeki verilerinizi güvenle kurtarıyoruz

Diklerinizdeki verilerinizi güvenle kurtarıyoruz

Genel Olarak Çözüm Sağladığımız Harddisk Sorunları ve Arızaları:

  • Okuyucu Kafa Arızaları
  • Motor Sıkışması Arızaları
  • Elektronik Kontrol Kartı Arızaları
  • Bad Sector Arızaları
  • Firmware Bozulma Arızaları ( ör. Bir çok Seagate 7200.11 disklerinde görülen problemler)
  • Hard Disk Tanınmama sorunu
  • Formatlanmış /Silinmiş Hardiskler